TanRoad Arusha
Staff

REGIONAL MANAGER'S OFFICE TANROADS ARUSHA

Full NameDesignationPhoto
Eng. JOHNNY D. E. KALUPALEREGIONAL MANAGER
EUSEBI S. MWORIAHEAD OF ACCOUNTS AND ADMINISTRATION
Eng. OBED T. PANGAHEAD OF PROCUREMENT UNIT
Eng. MGENI J. MWANGAHEAD OF ENGINEERING UNIT
Eng. BONIFACE M. KULLAYAHEAD OF PLANNING UNIT
JOYCELINE J. KALUPALEACCOUNTS ASSISTANT
JOYCE FELIX TEMUACCOUNTS ASSISTANT
UPENDO ABBY NANGAWEACCOUNTANT
JOHA DAUDI MATABAASSISTANT HEAD OF ACCOUNTS AND ADMINISTRATION
Eng. SALIMU HASSAN KISAKAAXELOAD SUPERVISOR
Eng. NGELEJA JOSHUACIVIL ENGINEER
MUSSA OMARY SHEDAFACIVIL TECHNICIAN
EMMANUEL MWAKYUSACIVIL TECHNICIAN
SETH WILBARD RINGIACIVIL TECHNICIAN
GERALD MICHAEL MOLLELCIVIL TECHNICIAN
SALUM DUMACIVIL TECHNICIAN
COSMAS JUMA MAGUYADRIVER
EMMANUEL M. BONOFACEDRIVER
MATHEW S. MARKODRIVER
EMMANUEL PETER KESSYDRIVER
KELVIN BENARD SHAYODRIVER
ATHUMANI ZUBERI MPINGADRIVER
SILAS JERALD SHAODRIVER
SAMWELI ELIAS LALIDRIVER
ELISANTE ZEBEDAYO NDOSIDRIVER
RASHID SEIF MAPUADRIVER
HUSSEN SAID MLIMBILADRIVER
BONIPHACE GASPER KIPENDADRIVER
ROY AMINIEL MUNISIDRIVER
CHARLES REUBEN MASAAGIDRIVER
PAUL PATRICK MTENADRIVER
STEPHEN LOCKEN MASSAWEDRIVER
JAMES OMBENI KIVULENGEDRIVER
MOHAMED M. MKOMBOLEHUMAN RESOURCE ASSISTANT
ROSE K. MUJWAUZIICT
Eng. AGREY G. SOMIINCHARGE MATERIAL LABORATORY
ALICE ANDREA MUNGURELABORATORY ASSISTANT
BREACKMASS LUGENDOLABORATORY TECHNICIAN
AUDIPHACE L. MARANDUMAINTANANCE EQUPMENT SUPERVISOR
Eng. NGELEJA K. JOSHUAMAINTENANCE ENGINEER
MWANAHAMISI OMARY SALUMOFFICE ASSISTANT
SELINA BAHHI TENGAOFFICE ASSISTANT
GIFT GIDION CHIBONOFFICE ASSISTANT
ELIEKA NDEKIRWAOFFICE ASSISTANT
ANNASTAZIA J. MUJUNGIPLANNING TECHNICIAN 2
GODWIN WILFRED LEMAPROCUREMENT ASSISTANT
Eng. BOAZI SUNDAYPROJECT ENGINEER
Eng. BRIGHT KIANGIPROJECT ENGINEER
STELLAH MAUNGUPS
AGNESS ELIAS MLEWARECORD MNGMT ASSISTANT
ISMAEL JUMANNEROADS INSPECTOR
ELISONGUO ELISANTE MALISAROADS INSPECTOR
SABILO HAMISI MSENGISENIOR CIVIL TECHNICIAN
DATIVA C. UMBRELLASENIOR OFFICE ASSISTANT
AUGUSTINO G. MNYARISENIOR TECHNICIAN
SAMSON GODSON MSHANASHIFT IN CHARGE
FLORA CHRISTOPHER MAEDASHIFT IN CHARGE
IREN FRANCIS NYAKISHIFT IN CHARGE
FREDERICK LOT SIMONSHIFT IN CHARGE
BEATRICE P. MBAGASHIFT INCHARGE
PAMELA ROGASIAN SILAYOSUPPLIES ASSISTANT
GABRIEL SYLVESTER OMAHETRANSPORT OFFICER
JOHN FABIAN MLUNDIWATCHMAN
ROSE JOHN MAJIGWAWEIGHBRIDGE COLLECTOR
THABIT MWINYI WAZIRIWEIGHBRIDGE COLLECTOR
UPENDO D. HAULEWEIGHBRIDGE OFFICE ATTENDANT
UPENDO D. HAULEWEIGHBRIDGE OFFICE ATTENDANT
CHARLES ROGATI BURETAWEIGHBRIDGE OPERATOR
SEKUYE M. SEKUYEWEIGHBRIDGE OPERATOR
NICHOLOUS W. NSAMBARAWEIGHBRIDGE OPERATOR
KIGUHA SHABANI KATEGILEWEIGHBRIDGE OPERATOR